Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Sınavlarına Gireceklerin Dikkatine ! - - Manavgat Liman Başkanlığı
Logo

Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Sınavlarına Gireceklerin Dikkatine !


 “Amatör Denizci Belgesi (ADB) ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü (KMT) Eğitim ve Sınav Başvuru adbs.uab.gov.tr  açılan sınav takvimlerine göre yapılacaktır. Sınav tarihleri seçimi yapıldıktan sonra sınav tarihiniz sms yoluyla size bildirilecektir.


 


Söz konusu sistem üzerinden gerçekleştirilen başvurularda, ADB ve KMT belgelerine ait Belge Harcı ödeme prosedürü de değişmiştir. Online olarak eğitim ve sınavlara başvuru yapan vatandaşlarımıza, sınava girdikten sonra “Amatör Denizci Belgesi” ve “Kısa Mesafe Telsiz Operatörü” belgelerine ait Belge Harcı ödeme kodları, başvuru yapılan sistem tarafından SMS ve e-mail yoluyla gönderilecek olup ödemeler bu kod ile Halk Bankası şubelerine yapılacaktır.  Bu şekilde gerçekleştirilen ödemelerle, başvuru sahibinin gerekli ödemeyi yaptığı bilgisi otomatik olarak başvuru sisteminde tarafımızca görülebilecek ve belgeniz çok daha hızlı bir şekilde hazırlanabilecektir.


 


Sınava girdikten sonra cep telefonunuza veya elektronik posta yoluyla tarafınıza belge harcı ödemenize dair mesaj gelmeden lütfen herhangi bir kanal üzerinden ödeme yapmayınız.


 


Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü eğitim ve sınavları 17.07.2020 tarihinden itibaren adbs.uab.gov.tr adresinde açılan sınav tarihlerinde % 50 salon kapasitesi ile ve kursiyerler arasında sosyal mesafe kurallarına uygun olarak, tıbbi hijyen kurallarına uyularak düzenlenecek olup, adayların sınava maskeleri ile gelmeleri sınavda kullanacakları kalem, silgi vb. eşyalarını yanlarında getirmeleri önemle rica olunur.


İlgililere duyurulur.